Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 9 επισκέπτες και κανένα μέλος

Πρώτες Βοήθειες

Την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2021 στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης συνδιοργανώθηκε από το 2ο Γυμνάσιο Λέρου και από το 1ο ημερήσιο ΕΠΑΛ Λέρου επιμόρφωση με θέμα "Παροχή Πρώτων Βοηθειών σε άτομα σχολικού περιβάλλοντος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης". Επιμορφωτές ήταν ο Ηλίας Κωνσταντίνος ΠΕ87.02 & η Παπανδρώνη Αντωνία ΠΕ87.02 καθηγητές νοσηλευτικής του ΕΠΑΛ Λέρου. Η επιμόρφωση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων των δύο σχολείων και την παρακολούθησαν οι εκπαιδευτικοί των δύο σχολείων. Η επιμόρφωση ήταν περιεκτική και πολύ χρήσιμη, αφού πολλές φορές έχουν κληθεί εκπαιδευτικοί να παράσχουν πρώτες βοήθειες σε μαθητές του σχολείου, η γνώση των οποίων κρίνεται αναγκαία από όλους τους εκπαιδευτικούς.

Evdosxoliki protesvoithies1

Endosxoliki protes voithies2